Криворіжець Олександр із позивним «Барбер» став до лав 21-ї окремої бригади НГУ імені Петра Калнишевського минулого року. Вже у січні 2026 року, після підготовки, він вирушив на Покровський напрямок, де провів на передових позиціях під Родинським 83 дні.

Перший бій для Олександра розпочався з екстремального заїзду 22 січня — через густий туман БМП пропустила поворот і виїхала прямо на позиції ворога біля шахти, де підірвалася на мінах. За кілька днів після цього окупанти намагалися штурмувати бліндаж гвардійців. Одного штурмовика ліквідували, але інший встиг передати координати, після чого бліндаж розбили артилерією, і нашим бійцям довелося міняти позицію.
У лютому «Барбер» отримав перше поранення через скид із дрона. За його словами, інтенсивність обстрілів була шаленою — за день до бліндажа могло прилетіти до 40 FPV-дронів. Олександр зазначає, що командування рф жене своїх солдатів на штурми під загрозою знищення власними ж безпілотниками, тоді як в ЗСУ ставлення зовсім інше: «Нас бережуть».
Вихід із позицій, який почався у березні, тривав майже місяць через загрозу прориву та постійні обстріли — бійцям довелося пішки долати майже 20 кілометрів. За час важкої ротації криворіжець дістав три поранення. Наразі він лікується, щоб знову повернутися до побратимів у стрій.
Нагадаємо, раніше ми давали історію ветерана Дениса Василеги, який будує цивільне життя у Кривому Розі.