
У Кривому Розі триває масштабна підготовка медичних закладів до нового опалювального сезону. Щоб лікарні могли стабільно працювати навіть під час відключень електроенергії та в умовах можливих надзвичайних ситуацій, місто посилює їхню енергонезалежність за рахунок встановлення блочно-модульних котелень, генераторів та сонячних електростанцій. Про це повідомили в управлінні преси криворізького міськвиконкому.
Лікарні Кривого Рогу переходять на резервні джерела тепла та електроенергії
За словами заступника міського голови Костянтин Бєліков, підготовка до зими стосується не лише забезпечення тепла в палатах. Особлива увага приділяється безперебійній роботі медичного обладнання, резервному живленню, готовності інженерних мереж та оперативному реагуванню на можливі виклики.

Наразі у міській лікарні №16 вже ввели в експлуатацію сучасну блочно-модульну котельню. До початку опалювального сезону аналогічні автономні джерела тепла планують запустити ще у лікарнях №5, №7, №9 та інфекційній лікарні.
Читайте також: Нова амбулаторія для тисячі криворіжців: що відомо про дату завершення будівництва
Паралельно медичні заклади отримують додаткову енергетичну незалежність завдяки сонячним електростанціям. СЕС уже працюють у лікарнях №3, №7, №9, №16, №17, а також у перинатальному центрі та колишньому пологовому будинку №1. Це дозволяє закладам працювати в гібридному режимі навіть під час блекаутів.

У дитячій лікарні №4 завершили ревізію систем теплопостачання, встановлено автоматичні повітрявідвідники та проведено технічне обслуговування генераторів. Медзаклад має п’ять резервних генераторів потужністю до 100 кВт, які забезпечують роботу стаціонарних відділень, реанімації, лабораторії, харчоблоку та пункту незламності.

Своєю чергою у дитячому стаціонарі міської лікарні №16 тривають промивка та випробування систем опалення, ремонт мереж і ревізія обладнання. Для безперебійної роботи тут підготовили шість генераторів потужністю від 6,5 до 400 кВт, а також створено запас пального. Додаткове резервне живлення забезпечує сонячна електростанція потужністю 40 кВт, встановлена на головному корпусі лікарні.
Раніше ми писали: Майже 19 тис жителів області пройшли безкоштовне обстеження за державною програмою «Скринінг здоров’я 40+». Скористатися послугою можуть усі, кому виповнилось 40 років і більше