У понеділок, 23 червня, на Землі очікується магнітна буря помірного рівня. За даними моніторингових сервісів, геомагнітна активність сягне К-індексу 3,7, що відповідає слабким або помірним магнітним збуренням.
Фахівці пояснюють, що підвищення активності пов'язане з впливом корональних дір на Сонці та викидом корональної маси. Водночас найближчим часом геомагнітна ситуація має стабілізуватися.
За інформацією міжнародних метеорологічних лабораторій та супутникових систем спостереження, суттєвих магнітних бур сьогодні не прогнозується, хоча останніми тижнями сонячна активність залишалася підвищеною.
Медики зазначають, що під час магнітних бур деякі люди можуть відчувати погіршення самопочуття. Найчастіше мова йде про головний біль, втому, безсоння, перепади артеріального тиску та загальну слабкість.
Водночас науковці досі не мають однозначних доказів прямого впливу магнітних бур на здоров'я людини, хоча метеочутливі люди нерідко пов'язують погіршення самопочуття саме з геомагнітними коливаннями.
Фахівці нагадують, що прогнози сонячної активності можуть змінюватися, оскільки дані оновлюються кожні кілька годин.