Подвійний удар «Шахедів»: як тепер працюють російські дрони на Криворіжжі

Російський БпЛА типу "Шахед" - фото ілюстративне з відкритих джерел

Російські окупанти почали застосовувати на Криворіжжі «Шахеди» з подвійною бойовою частиною (БЧ). Про це повідомив Андрій Оса, очільник Апостолівської громади.

Нові Шахеди з «сюрпризом»: мешканців Криворіжжя попереджають про відкладені вибухи

Російські війська системно застосовують ударні безпілотники типу Shahed-136 з подвійною бойовою частиною, одна з якої з касетними осколковими бойовими елементами (ОБЕ). За словами фахівців, така модернізація робить удари дронів значно потужнішими та небезпечнішими для цивільного населення, військових і критичної інфраструктури, зокрема житлових будинків та енергетичних об’єктів.

Що відомо про «Шахеди» з подвійною БЧ?

Шахед, проходячи над ціллю на висоті 200-250 метрів викидує до 20 одиниць таких ОБЕ. Потім повертається і наносить удар другою бойовою частиною як звичайний Шахед.

Осколкові бойові елементи починають вибухати за 2-6 години після викидання і вибухають один за одним. Крайній вибухає після 20 годин.

Читайте також: Кривий Ріг у жалобі: внаслідок ракетного удару 23 червня загинули троє мирних мешканців

Встановлені розміри таких ОБЕ становлять 50 мм в діаметрі та 370 мм в довжину. Пофарбовані в чорний колір, зовнішня осколкова рубашка сформована готовими вражаючими елементами розміром 3 на 5 мм у кількості 1464 одиниць (61 стрічка в 24 ряди).

Як діяти у разі виявлення підозрілих елементів

Мешканців Криворізького району просять бути обережними — у разі виявлення подібних елементів негайно залишити місце подій на відстань більше 150 м (встановлено пробиття автомобіля на відстані до 110 м).

У жодному разі не можна наближатися чи чіпати будь-які незнайомі предмети і відразу телефонувати на номери телефонів 101 або 102.

«Шановні жителі, прошу звернути увагу … та ще раз прошу пояснити дітям, що у жодному разі не можна наближатися чи чіпати будь-які незнайомі предмети«, — йдеться у повідомленні.

Раніше ми писали: у ніч на 23 червня російські війська вкотре атакували енергетичну інфраструктуру Дніпропетровщини. Під удар безпілотника потрапив один з енергооб’єктів ДТЕК Дніпровські електромережі.

Джерело