Мережу онлайн-аферистів, які наживалися на темі фінансової допомоги, ліквідувала кіберполіція. Зловмисники створили конвеєр із фейкових акаунтів та сайтів-двійників, ошукавши українців, зокрема й бійців ЗСУ, на понад мільйон гривень.

Співучасники запускали прямі ефіри в TikTok й видавали себе за представників великих фондів та організацій: UNITED24, UNICEF, Фундації Олени Зеленської, «Повернись живим» та Червоного Хреста. Для переконливості у кадрі крутили фальшиві документи та підтвердження успішності виплат.
Глядачам пропонували оформити допомогу, але для цього треба було перейти за посиланням та ввести дані своїх карток на фішинговому сайті. Інколи просили скинути «тестовий платіж» на рахунок аферистів, буцімто для перевірки картки.
Як тільки гроші жертв опинялися в руках шахраїв, людей блокували, а ефіри та листування видаляли. Процесом керували лідери групи: вони ділили прибутки, координували спільників та підтримували роботу сайтів-пасток.
Кіберполіцейські разом із правоохоронцями Київщини та спецпризначенцями TacTeam викрили угруповання. На Житомирщині провели 21 обшук, під час яких вилучили техніку, майже два десятки телефонів, понад 50 банківських карток, 120 SIM-карт, готівку та 8 автомобілів.
Зараз організаторам та виконавцям загрожує до 8 років тюрми за статтею про шахрайство. Слідство триває.
Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні заблокували новий фішинговий ресурс шахраїв.






