На Закарпатті викрили схему «фантомних» пацієнтів у лікарні: збитки НСЗУ — понад 9,5 млн грн

Керівництво медзакладу та лікарів підозрюють у внесенні фіктивних даних для незаконного отримання бюджетного фінансування

У Закарпатській області правоохоронці викрили схему штучного завищення фінансування районної лікарні за Програмою медичних гарантій, унаслідок якої, за даними слідства, Національній службі здоров’я України завдано збитків на понад 9,5 млн грн.

За процесуального керівництва Мукачівської окружної прокуратури про підозру повідомлено директору лікарні, завідувачу відділення та двом лікарям. Слідство встановило, що керівник медзакладу, який також є депутатом районної ради, разом із завідувачем організував механізм незаконного отримання коштів із бюджету.

До схеми, за версією слідства, були залучені медики, які вносили до електронної системи охорони здоров’я неправдиві дані про пацієнтів та надані їм послуги. Протягом січня–вересня 2025 року в системі з’явилися відомості про понад 1200 «пацієнтів», яким нібито проводили складне лікування із застосуванням інвазивної штучної вентиляції легень.

Водночас встановлено, що такі послуги фактично не надавалися, а відповідне обладнання у відділенні відсутнє. Після внесення даних директор підписував електронні звіти та подавав їх до Національної служби здоров’я України, що забезпечувало лікарні близько 1 млн грн щомісячного фінансування.

За висновками експертиз, загальна сума безпідставно отриманих коштів перевищує 9,5 млн грн. Отримані гроші, за даними слідства, частково використовувалися для преміювання учасників схеми.

У межах кримінального провадження фігурантів відсторонено від посад. Директор лікарні перебуває під вартою з правом внесення застави, завідувачу відділення обрано цілодобовий домашній арешт.

Досудове розслідування триває. Відповідно до статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в суді.

На Закарпатті викрили схему «фантомних» пацієнтів у лікарні: збитки НСЗУ — понад 9,5 млн грн На Закарпатті викрили схему «фантомних» пацієнтів у лікарні: збитки НСЗУ — понад 9,5 млн грн На Закарпатті викрили схему «фантомних» пацієнтів у лікарні: збитки НСЗУ — понад 9,5 млн грн

Джерело